Wspieramy technologicznie ambitnych twórców

Fundacja Komputronik, zgodnie ze swoimi celami statutowymi, nawiązała współpracę z Czapski Art Foundation przy projekcie OFUTURE ZONE.

To nowa na mapie Poznania przestrzeń, która znajduje się w dość nietypowym miejscu – na poziomie -2 Ronda Kaponiera. OFUTURE ZONE to projekt, który ma łączyć kreatywność człowieka i innowacyjne technologie, przybliżać artystom oraz odbiorcom sztukę tworzoną w wirtualnej rzeczywistości i przez sztuczną inteligencję. OFUTURE ZONE to szeroki wachlarz działań: szkoleń, wernisaży, wystaw i festiwali. Fundacja Komputronik postanowiła wesprzeć sprzętowo tą inicjatywę, gdyż jest ona przejawem innowacyjności w sztuce i próbą poszukiwania nowych wrażeń estetycznych. Galeria od 25.11 jest otwarta dla zwiedzających. Obecnie w OFUTURE ZONE ma wystawę Anna Zhilyaeva, Krzysztof Gryzka, Maria Śmigielska, Natalia Rozmus, Wiola Anna Ujazdowska.